Lenovo

10. 02. 2017

Lenovo je jeden z najväčších výrobcov osobných počítačov na svete, ktorý vznikol fúziou PC divízie IBM a spoločnosti Lenovo, čínskej jednotky v danej oblasti.

Spoločnosť Lenovo vznikla zakúpením divízie osobných počítačov IBM skupinou Lenovo Group. Lenovo sa venuje vývoju, výrobe a predaju spoľahlivých, vysoko kvalitných, bezpečných a jednoducho použiteľných technologických produktov a služieb pre zákazníkov z celého sveta. Obchodný model spoločnosti Lenovo je postavený na inováciách, efektívnom riadení a zákazníckej spokojnosti. Notebooky ThinkPad a počítače ThinkCentre sú vo svete známe svojou hardvérovou spoľahlivosťou, trvanlivosťou a maximálnou úrovňou bezpečnosti.

Lenovo je jeden z najväčších výrobcov osobných počítačov na svete, ktorý vznikol fúziou PC divízie IBM a spoločnosti Lenovo, čínskej jednotky v danej oblasti. Spoločnosť Lenovo vyvíja, vyrába a predáva vysoko spoľahlivé a technologicky bezpečné produkty. Obchodný model je postavený na inovácii, prevádzkovej efektívnosti a spokojnosti zákazníkov.

 

Lenovo je celosvetová spoločnosť s hlavnými výskumnými centrami v meste Yamato v Japonsku, v Pekingu, Šanghaji a Šenzhene v Číne a v Raleighu v Severnej Karolíne. Zákaznícky prieskum a produktové plánovanie produktu ThinkPad prebieha v Spojených Štátoch, hardvérový dizajn notebookov vedúcich na trhu pochádza z Yamato z Japonska, tím v Číne stavia a testuje produkty ThinkPad.
Lenovo sa snaží byť spoločnosťou, ktorá pre svojich zákazníkov vyrába ocenené osobné počítače.