Ovládajte svoj DJI dron z mobilu

21. 03. 2017
Ovládajte svoj DJI dron z mobilu
21. 03. 2017

Máte doma DJI drona a radi programujete? Pomocou DJI SDK si môžete svojho drona využiť naplno tak, že si naprogramujete appku do smartfónu šitú pre Vaše potreby.

DJI drony, teda aj populárny Phantom sú štandardne ovládané pomocou klasického RC ovládača, pričom telemetria a video náhľad sú dostupné pomocou aplikácie DJI GO dostupnej ako pre Android, tak aj iOS. Tieto aplikácie však museli byť niekým vyvinuté a teda musí existovať rozhranie, pomocou ktorého sú príkazy z Vášho smartfónu odoslané dronu a naopak, telemetria a obrazové dáta z Vášho drona do smartfónu.

Spoločnosť DJI urobila veľmi pekný krok smerom ku zákazníkom a toto rozhranie (SDK – software development kit) zdokumentovala, zverejnila a sprístupnila širokej mase zákazníkov. Okrem toho ešte aj vytvorila jednoduché príklady, na základe ktorých je možné budovať Vašu vlastnú appku na ovládanie drona.

Prvou podmienkou je registrácia na portáli https://developer.dji.com/ kliknutím na lákavé tlačidlo „Become a developer“ a jednoduchou registráciou. Následne je potrebné zaregistrovať samotnú aplikáciu a získať kľúč na používanie API SDK.

Následne si vytvoríte aplikáciu, napr. pre Android v Android Studiu. SDK ktoré chceme využívať je ešte potrebné stiahnuť a zahrnúť do projektu. Následne aplikáciu naprogramujete, skompilujete, nasadíte, otestujete so simulátorom a môžete používať.

Na vývojárskej stránke je všetko pekne zdokumentované. Je tam pár príkladov, pomocou ktorých si môžete naprogramovať vlastného autopilota, či ovládanie kamery s fotením, nahrávaním videa a živým náhľadom priamo na Vašom smartfóne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: https://developer.dji.com/

A nezabúdajte, na lietanie je potrebné dodržiavať pravidlá definované Dopravným Úradom a inými autoritami.